نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نمازجمعه12بهمن97⭕️به مسؤولان استان یزد توصیه می کنم از مدیرانی را انتخاب نکنید که فرمایش نایب امام زمان را تمکین نمی کنند.

نمازجمعه12بهمن97⭕️به مسؤولان استان یزد توصیه می کنم از مدیرانی را انتخاب نکنید که فرمایش نایب امام زمان را تمکین نمی کنند. 

حضرت آیت الله مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه های نماز جمعه 12بهمن ماه 97 با اشاره به انتخاب استاندار جدید یزد توصیه کردند: جشن ها را معنادار و جهت دار و مردمی برگزار کنیم و مسئولین در کنار این جشن ها حاشیه درست نکنند و امیدواریم تنشی در اولین ماه کاری استاندار جدید بین مسئولین درست نشود.

 حضرت آیت الله مدرسی با یادآوری روز12 بهمن سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی و چهلمین سالگرد این واقعه تاریخی گفتند: این انقلاب میراث گرانقدر و ثمره خون صدها هزار شهید زمان حاضر و مجاهدت وایثار و شهادت صدها هزار شهید قبل از انقلاب اسلامی و همه انبیاء و اولیای الهی است که  آمدند تا « أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ» را در قالب حکومت اسلامی برای بشر پیاده کنند.

ایشان با گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل و همه شهدای انقلاب اسلامی با طرح این سؤال که اگر این انقلاب اسلامی در کشور ما محقق نشده بود و مردم در صحنه حاضر نشده بودند تکلیف چه بود؟ اظهار کردند: اگر بخواهیم وضعیت ایران را در پاسخ به این سؤال ببینیم باید وضعیت اکنون عربستان سعودی را نگاه کنیم که با وجود صادر کردن 10 میلیون بشکه نفت هنوز 39 درصد مردمش زیر خط فقر هستند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با تقدیر از سردار جمیری فرمانده سپاه الغدیر استان یزد برای حضور در جمع مردم ولایتمدار بخش مرکزی یزد تصریح کردند: اکنون پس از شکل گیری انقلاب اسلامی ما کشور قدرتمند منطقه هستیم و تحولات منطقه را رقم می زنیم و دنیا با تصمیم ما تصمیم می گیرد. مشکلات داخلی نباید مانع نگاه ما به صدور انقلاب به خارج از مرزها شود.

حضرت آیت الله مدرسی ابراز کردند: ما تنها نباید به داخل کشور نگاه کنیم و علاوه بر تحقق به تمام معنای  استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی هنوز برخی مشکلات و عدم تحقق عدالت اجتماعی وجود دارد ولی در خارج از مرزها هم برازندگی خود را  نشان داده است.

ایشان افزودند: مظلومین عالم به انقلاب حساس و جذب شده اند و امروز به برکت محور مقاومت در منطقه با وجود مخالفت های علنی و رسمی و قطع بودجه ها، یک ارتشی متشکل از 40 کشور دنیا در خارج از مرزها داریم که اسرائیلی ها احساس خطر می کنند و با وجود سه متر دیوار بتونی چهار متر دیگر دیوار آهنی روی دیوار می گذارند.

حضرت آیت الله مدرسی بیان نمودند: ثمره مدیریت ولایی را در کشور دیده ایم و پیشرفت های نظامی و امنیت، در پرتو مدیریت ولایی صورت می گیرد و اگر در برخی مدیریت ها مشکل داریم به خاطر فاصله گرفتن از مدیریت ولایی است.

ایشان به مسئولان استان یزد توصیه کردند: مدیرانی را انتخاب کنید که علاوه بر تخصص، تعهد، تجربه، صداقت و درستکاری، آنها را معتقد به مبانی انقلاب اسلامی ببینید و گزینش کنید و افرادی که اعتقادی به نظام ولایت فقیه ندارند و دست کم در کنار ولی فقیه موضع دارند و فرمایش نایب امام زمان را تمکین نمی کنند، حرفی برای گفتن در عرصه مدیریتی ندارند و به مصلحت استان و جامعه نیست .

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کردند: اروپایی ها بر خلاف توافق حاصل شده و برخلاف اصول و قوانین بین المللی بعد از این همه معطلی برای اجرای  بخشی از جریانات برجام، مجدد پیش شرط هایی را مطرح کردند.

حضرت آیت الله مدرسی افزودند: اروپایی ها به دنبال گروکشی هستند که اگر می خواهید برجام اجرا شود باید کنوانسیون های دیگر را از جمله (fatf)  و مجموعه های دیگر آن را را بپذیرید تا با شما تعامل اقتصادی داشته باشیم.

ایشان تصریح کردند: پذیرش این گونه قراردادها یعنی پذیرش تعهدات فراقانونی ملت و دولت ایران و دادن اطلاعات مالی ایران و اطلاعات ریز و درشت در اختیار صهیونیست ها و آمریکایی ها قرار دادن ، که برای ملت ما قابل قبول نیست.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با یادآوری شعار « مااهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» ابراز نمودند:برخی از خواص به این شعار جامه عمل می پوشانند و نامه برخی وزرا به رهبری، یادآور جریان جنگ صفین و فشار بر امیرالمؤمنین است که از برخی خواص و متدینین انتظار نمی رفت.

حضرت آیت الله مدرسی اظهار امیدواری کردند: در مسیر صحیحی که امام امت و رهبرمان معرفی کردند و در مقام التزام فکری و عملی به ولایت فقیه قدم برداریم و آنچه به نفع مصلحت کشور ماست راه ولایت و راه تبعیت از فرمان ولایت است و دولت و مجلس و دستگاه قضایی همه باید در  این مسیر باشند.

ایشان در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با تسلیت ایام شهادت صدیقه طاهره(س) فرمودند: گاهی طرح برخی سؤالات و پرسش ها باعث ایست ما نسبت به برخی مسائل تاریخی می شود که مصداق این موضوع مسائل تاریخی پیرامون زندگی حضرت زهرا(س)است که عامل پرسش برای نسل جوان ماست و همه در یک پاسخ خلاصه می شود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در ادامه فرمودند: برخی سؤالات پیش می آید که چرا با وجود حضرت علی(ع) در خانه و       بنی هاشم و یا فضه خادمه در خانه ، حضرت فاطمه(س) پشت در آمدند؟ و یا مگر حضرت علی (ع) قدرت بدنی نداشتند که منافقان را از خود دور کنند تا فاطمه(س)در کوچه نیاید ؟ و یا سؤال دیگر اینکه چرا باید فاطمه زهرا(س) در مسجد و در کمال عفاف و حجاب برای مرد و زن خطبه خوانی کند؟و یا چرا فاطمه(س) روی جریان فدک فشار می آورد و علی(ع) بعد از رسیدن به حکومت دست به فدک نمی زند؟

حضرت آیت الله  مدرسی اضافه کردند: این جریان ها همه  واقعیت دارد ولی سؤالات مطرح شده یک پاسخ دارد و آن پاسخ این است که چون فاطمه (س)محک حق و باطل است و طلا و مطلا با فاطمه(س) تشخیص داده می شود.

ایشان تأکید کردند:به وسیله این محک مردم باید تشخیص دهند و محک وسط میدان می آید و تا قیامت وسط میدان است و فاطمه به عنوان معیار حق و باطل و محک، همیشه وسط میدان خواهد بود و با این محک باید تشخیص بدهند که متعرضین به ولایت حقند یا ولایت؟ و روایات زیادی از پیامبر اسلام در مورد حقانیت حضرت فاطمه(س) مصداق این موضوع است.

انتهای پیام/