نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نماز جمعه08آبان97//نیازمند استانداری هستیم که استان را به دور از سیاست‌زدگی اداره کند

نماز جمعه08آبان97//نیازمند استانداری هستیم که استان را به دور از سیاست‌زدگی اداره کندآیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های نماز جمعه 18آبان ماه1397 بخش مرکزی یزد با اشاره به اینکه همه گرفتاری و انحرافات عملی و فکری امت اسلامی ناشی از عدم شناخت نسبت به شرایط و جایگاه امامت است گفت: اگر عظمت و جایگاه امام در جامعه تبیین شود و مردم بدانند که اما م از چه جایگاهی برخوردار است بسیاری از اختلافات و رفع خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از مردم و دست اندرکاران برپایی مراسمات عزاداری در استان اظهار داشت: از عموم مداحان و هیاتها ممنونیم وسپاسگذاریم گرچه از بعضی از هیات ها گلایه داریم که محتوا اشعارشون مناسب با ایام محرم و جمهوری اسلامی و زمان حاضر و معرفی شمرزمان آمریکا واسرائیل نبود نتها معرفی نکردن بلکه بعضی وقتها یک شعرهای را خوانند که مورد سوء استفاده دیگران باشد.

 

امام جمعه بخش مرکزی یزد تاکید کرد: عزاداری یک ظرفیت بزرگی است که از آن می توان در جهت تقویت بنیان های دینی و اعتقادی جامعه استفاده کرد.

مدرسی در ادامه با تاکید بر سرعت رو به رشد گسترش اسلام در جهان اذعان کرد: اکنون هیچ دینی نمی‌تواند در زمینه گسترش پا به پای اسلام حرکت کند بدون شک جذابیت های قرآن به مبانی اسلام در کنار سیره ائمه اطهار نقش بسزایی در گسترش اسلام ناب محمدی داشته‌اند.

وی افزود: مجالس ما امروز مخصوصا در استان یزد کمی از ارزشهای انقلاب فاصله گرفت است هیاتها استان نسبت به انقلاب، نسبت به شهدای مدافع حرم توجه از خودشون نشان ندادند. خیلی دوست داشتیم که دراون میسر طولانی نجف به کربلا در اربعین یک مقدار از نوحه های یزدی هم به صورت رسمی در این جریان به گوشمون می خورد چرا نوحه های دیگران وعزاداری تهرانیها را دراونجا بشنویم چرا نباید عزاداری هیاتهای یزدی را ببینم یک نقص بسیارمهمش این است که نوحه یزدی همزمان با روز سروده نمیشود وایفا نمیشه درست است عزاداری ما جنب عمومی دارد اما آیا توانستیم در همه عرصه ها نیاز را برطرف کنیم یا خیر این کمبود را باید جبران بکنند هیاتها ما.

عضو شورای مرکزی حوزه علمیه یزد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر و تقدیر از حضور گسترده مردم دارالعباده استان یزد در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار ستیزی گفت: مردم رکن اصلی انقلاب در کنار اسلام به عنوان موتور محرکه کشور و ولی فقیه به عنوان سکاندار آن نقش مهمی در به شکست کشاندن نقشه‌های دشمنان علیه کشور انقلاب و اسلام دارند. 

وی افزود: دشمن سعی دارد اسلام را به عنوان یک اصل اساسی در برابر اهداف و خواسته های خود به حاشیه براند و از این طریق او منفی خود را پیگیری کند استکبار ستیزی یک راهبرد اساسی برای تداوم و حفظ انقلاب است همه انبیا الهی مردم را به اجتناب از طاغوت و نفی ظلم دعوت کرده‌اند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد اضافه کرد: بر خلاف آنچه که در خصوص استکبار ستیزی مردم گفته می شود استکبار ستیزی جز استقلال آزادگی و پیشرفت هیچ ضرری برای کشور داشته است استقلال رشد علمی پیشرفت های چشمگیر در زمینه های مختلف از جمله نظامی همه به برکت همین اصل مهم انقلاب یعنی استکبارستیزی محقق شده است

مدرسی در ادامه با اشاره به اینکه استاندار کنونی یزد مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان بوده و به زودی این مسئولیت را ترک میکند اظهار داشت: در ابتدای امر باید یک خسته نباشید به آقای زمانی قمی بگوییم چرا که وی در مدت خدمت در استان یزد جلوه های مثبتی از خدمت رسانی به مردم را ارائه کرد.

وی تاکید کرد: زمانی قمی با دیدگاه مذهبی که داشت در راستای حفظ ارزشهای اسلامی تلاش کرد و سعی کرد بدون توجه به گرایش جناحی و سیاسی خاص خود استان یزد را بدون سیاست زدگی اداره کند وی ارتباط خیلی خوبی با اقشار مختلف مردم داشت و توانست است آن را بدون تنش خاصی اداره کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: نکته مهمی که باید مدنظر قرار گیرد این است که استان یزد همچنان از بسیاری از مشکلات رنج می برد و باید برای رفع آن تلاش کرد. 

وی گفت: نرخ بیکاری طی سالهای گذشته در استان یزد رشد بی سابقه ای داشته و به حدود ۱۴ درصد رسیده است که این زیبنده استان یزد نیست و مسئولین آینده باید در این زمینه چاره اندیشی مناسبی داشته باشند چراکه در حقیقت وضعیت بیکاری در استان اسفبار است.

مدرسی در ادامه اظهار داشت: موضوع مهم دیگری که باید با جدیت از سوی مسئولین استان یزد دنبال شود موضوع آب است که واقعا استان یزد در این زمینه با مشکلات عدیده ای روبه رو است.

وی افزود: استان یزد برای حل مشکلات خود به مدیریت فعال جهادی و سخت‌کوش نیاز دارد که امیدواریم در انتخاب استاندار جدید یزد این موارد منظور شود.

عضو شورای مرکزی حوزه علمیه یزد تاکید کرد: مردم در زمینه معیشت با مشکلات جدی روبرو هستند که بخش عمده آن ناشی از عدم نظارت دقیق بر فرآیند قیمت‌گذاری کالاها است.

وی در پایان گفت: برای اداره استان یزد نیازمند استانداری لایق جهادی و آشنا به مسائل استان هستیم که بتواند استان را به دور از سیاست زدگی به افتادن در دام آقازاده های معلوم الحال اداره کند.