نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نماز جمعه08آبان97//نیازمند استانداری هستیم که استان را به دور از سیاست‌زدگی اداره کند


آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های نماز جمعه 18آبان ماه1397 بخش مرکزی یزد با اشاره به اینکه همه گرفتاری و انحرافات عملی و فکری امت اسلامی ناشی از عدم شناخت نسبت به شرایط و جایگاه امامت است گفت: اگر عظمت و جایگاه امام در جامعه تبیین شود و مردم بدانند که اما م از چه جایگاهی برخوردار است بسیاری از اختلافات و رفع خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از مردم و دست اندرکاران برپایی مراسمات عزاداری در استان اظهار داشت: از عموم مداحان و هیاتها ممنونیم وسپاسگذاریم گرچه از بعضی از هیات ها گلایه داریم که محتوا اشعارشون مناسب با ایام محرم و جمهوری اسلامی و زمان حاضر و معرفی شمرزمان آمریکا واسرائیل نبود نتها معرفی نکردن بلکه بعضی وقتها یک شعرهای را خوانند که مورد سوء استفاده دیگران باشد.

 

امام جمعه بخش مرکزی یزد تاکید کرد: عزاداری یک ظرفیت بزرگی است که از آن می توان در جهت تقویت بنیان های دینی و اعتقادی جامعه استفاده کرد.

مدرسی در ادامه با تاکید بر سرعت رو به رشد گسترش اسلام در جهان اذعان کرد: اکنون هیچ دینی نمی‌تواند در زمینه گسترش پا به پای اسلام حرکت کند بدون شک جذابیت های قرآن به مبانی اسلام در کنار سیره ائمه اطهار نقش بسزایی در گسترش اسلام ناب محمدی داشته‌اند.

وی افزود: مجالس ما امروز مخصوصا در استان یزد کمی از ارزشهای انقلاب فاصله گرفت است هیاتها استان نسبت به انقلاب، نسبت به شهدای مدافع حرم توجه از خودشون نشان ندادند. خیلی دوست داشتیم که دراون میسر طولانی نجف به کربلا در اربعین یک مقدار از نوحه های یزدی هم به صورت رسمی در این جریان به گوشمون می خورد چرا نوحه های دیگران وعزاداری تهرانیها را دراونجا بشنویم چرا نباید عزاداری هیاتهای یزدی را ببینم یک نقص بسیارمهمش این است که نوحه یزدی همزمان با روز سروده نمیشود وایفا نمیشه درست است عزاداری ما جنب عمومی دارد اما آیا توانستیم در همه عرصه ها نیاز را برطرف کنیم یا خیر این کمبود را باید جبران بکنند هیاتها ما.

عضو شورای مرکزی حوزه علمیه یزد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر و تقدیر از حضور گسترده مردم دارالعباده استان یزد در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار ستیزی گفت: مردم رکن اصلی انقلاب در کنار اسلام به عنوان موتور محرکه کشور و ولی فقیه به عنوان سکاندار آن نقش مهمی در به شکست کشاندن نقشه‌های دشمنان علیه کشور انقلاب و اسلام دارند. 

وی افزود: دشمن سعی دارد اسلام را به عنوان یک اصل اساسی در برابر اهداف و خواسته های خود به حاشیه براند و از این طریق او منفی خود را پیگیری کند استکبار ستیزی یک راهبرد اساسی برای تداوم و حفظ انقلاب است همه انبیا الهی مردم را به اجتناب از طاغوت و نفی ظلم دعوت کرده‌اند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد اضافه کرد: بر خلاف آنچه که در خصوص استکبار ستیزی مردم گفته می شود استکبار ستیزی جز استقلال آزادگی و پیشرفت هیچ ضرری برای کشور داشته است استقلال رشد علمی پیشرفت های چشمگیر در زمینه های مختلف از جمله نظامی همه به برکت همین اصل مهم انقلاب یعنی استکبارستیزی محقق شده است

مدرسی در ادامه با اشاره به اینکه استاندار کنونی یزد مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان بوده و به زودی این مسئولیت را ترک م