نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نماز جمعه16آذرماه97//مامشکلات مردم را فریادمی زنیم ولی بعضی ها فریاد ماراحمل برمسائل سیاسی می کند.

نماز جمعه16آذرماه97//مامشکلات مردم را فریادمی زنیم ولی بعضی ها فریاد ماراحمل برمسائل سیاسی می کند.آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه 16/09/1397 ضمن تبریک روز دانشجو گفت: دانشگاه و دانشجویان برای جامعه ما یک سرمایه گران قیمت و پشتوانه ارزشمند قوی پیشرفت در عرصه‌های مختلف محسوب می‌شود و همانگونه که دانشجویان از دیرباز احساس مسئولیت می‌کردند تا در مقابل دشمن صف آرایی کنند امروز هم این روحیه در جمعی از دانشگاهیان و دانشجویان دیده می‌شود و دشمن از آن هراس دارد.

وی  با اشاره به مسئولیت‌های دانشجویان در این برهه از زمان عنوان کرد: توسعه گفتمان انقلاب اسلامی در دانشگاه و جامعه با محوریت امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای مدظله العالی، افزایش بصیرت در جامعه دانشجویی و بالا بردن سطح آگاهی سیاسی ارزشی به همراه شاخص‌های دینی که تقید احکام الهی و استکبار ستیزی از نشانه‌های آن است و میدان داری در عرصه علم و تربیت چهره‌های علمی کشور و تربیت کادر مدیریت برای نظام همراه با مدیریت جهادی و بسیجی از مسئولیت‌های جنبش دانشجویی است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد حزب گرایی، سیاسی گرایی، شخص محوری به جای آرمان گرایی ودور شدن ازمعنویت وخداباوری و افتادن در دام‌های شیطانی و مادیات را از آفت‌هایی دانست که جنبش دانشجویی را مورد تهدید قرار می‌دهد.

مدرسی با انتقاد از وضعیت گرانی و افزایش قیمت‌ها تصریح کرد: متاسفانه قیمت‌ها رو به افزایش است و کسی هم جلودار آن نیست، اخیرا در مدت کوتاهی قیمت گوشت افزایش داشته است و هیچ کس پاسخگو نیست، چرا مسئولان نظارتی اقدام جدی انجام نمی‌دهند و گزارش نمی‌دهند. چرا اجازه ورود دام به استان داده نمی‌شود و اقدامات لازم در این زمینه انجام نمی‌شود.

وی افزود: مسئولان حداقل وضع موجود را حفظ و افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنند، حفظ وضع موجود از وظایف مسئولان است و حداقل باید این را رعایت کنند، اینکه هر روز اجناس و کالاها با هر قیمت و کیفیتی عرضه شود درست نیست و ائمه نماز جمعه نیز وظیفه دارند این مسائل و درد و دل مردم را بیان کنند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز و پیام رهبر انقلاب به این اجلاس گفت:  انسان از بدو تولد تا زمان مرگ با نماز پیوند خورده است بنابراین نماز نکته کلیدی در زندگی همه ما است و باید تمام آداب، احکام مستحبات و ... را رعایت کنیم چرا که اگر نماز مورد قبول واقع شود دیگر اعمال نیز قبول می‌شود.