پر رونق کردن مساجد با اجرای برنامه‌های به روز فرهنگی

پر رونق کردن مساجد با اجرای برنامه‌های به روز فرهنگیامام جمعه حومه شرقی یزد گفت: مساجد پایگاه اجتماعی و مردمی هستند هر زمان که نیاز باشد مانند زمان انقلاب خود را نشان می‌دهند و از کارکرد قدیمی خود فاصله نگرفته‌اند

به گزارش یزدرسا، 31 مرداد سال 1348 مسجدالاقصی به دست صهیونیست‌ها به آتش کشیده شد، سال‌ها بعد و به همین مناسبت به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و تصویب اعضای سازمان کنفرانس اسلامی در سی‌امین نشست این سازمان، این روز به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شد.

آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در مصاحبه باخبرنگار یزد آوا، ضمن گرامیداشت این روز، گفت:  مساجد پایگاه اجتماعی و مردمی هستند هر زمان که نیاز باشد مانند زمان انقلاب خود را نشان می‌دهند و از کارکرد قدیمی خود فاصله نگرفته‌اند بلکه شاید شیوه استفاده آنها جدا از عباداتی که در آن انجام می‌شود، متفاوت از گذشته شده باشد.

وی با اشاره به کارکردها و جایگاه مساجد تأکید کرد: هنوز هم هر زمان که احساس شود مردم باید در صحنه حضور داشته باشند از طریق مساجد و رسانه‌هایی که عموما افرادی مسجدی آن را اداره می‌کنند، اطلاع رسانی می‌شود.

امام جمعه حومه شرقی یزد تصریح کرد: برای اینکه بیشتر از فضای مساجد استفاده شود باید نهادهایی که مردم و جوانان در آن حضور دارند و ودرواقع تشکل‌های مردم نهادی که برگرفته از مساجد و رشد یافته در مساجد هستند استفاده کرد.

وی طراحی و اجرای برنامه‌های فرهنگی جدید و به روز را در جذب اقشار مختلف جامعه بالاخص جوانان مؤثر دانست و افزود: اقدامات جدید و به روز بودن برنامه‌های مساجد، اجرای برنامه‌های مناسب با قشرهای مختلف جامعه و ائمه جماعت فعال می‌توانند در پر رونق کردن مساجد نقش بسزایی داشته باشند.

آیت‌الله مدرسی یادآور شد: در برخی استان‌ها و شهرها ائمه جماعات فعال، فاضل و جوان و انقلابی و همچنین برنامه‌های خاصی که برای قشرهای مختلف از جمله نوجوان و جوانان در نظر گرفته شده است رونق بسیار زیادی به مساجد داده و مردم آرزو دارند که خانه‌های خود را در کنار این مساجد بنا کنند.