نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام جمعه آیت الله مدرسی (۹۹/۰۹/۲۸)《نظارت مسئولان آموزش‌ و پرورش بر آموزش مجازی》

پیام جمعه آیت الله مدرسی (۹۹/۰۹/۲۸)《نظارت مسئولان آموزش‌ و پرورش بر آموزش مجازی》آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی، امام جمعه بخش مرکزی یزد در پیام روز جمعه ۲۸ آذرماه، اظهار کرد: در سالی که بر ما گذشت و برای مقابله با ویروس منحوس کرونا، یکی از اقشاری که بسیار تلاش کرده و زحمت کشیدند و البته تلاش آن‌ها مجاهدانه و ایثارگرانه بود پرستاران ارجمند بودنند که در عرصه‌های مختلف و در تمام نقاط کشور برای مبارزه با بیماری کرونا و حفظ تندرستی، صحت و سلامت مردم خوب این سرزمین از هیچ کوششی دریغ نکردند، امیدواریم خداوند با نگاهی خاص به همگی اجر مضاعف عنایت کند.

وی ادامه داد: همه ما قدردان پرستاران عزیز هستیم، چهره‌هایی که تا پای جان در کادر پزشکی و کسوت پرستاری زحمت‌ها کشیده‌اند و شب‌ها را به صبح آورده‌اند در حالی‌که بیدار بودند و روزها را به شب رسانیدند در حالی‌که خسته بودند و همواره با توکل و نوع دوستی در صف مقدم مبارزه با کرونا قدم برداشتند.

مدرسی با اشاره به اینکه به انسجام ساختاری با محوریت توحید و انسجام گفتمانی با محوریت ولایت نیاز داریم گفت: در دی ماه ایامی از جمله نهم دی و هم چنین سالروز شهادت شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی را پیش رو داریم و یاد این شهید والامقام را گرامی داشته و لازم به توجه است که ما با الگو قرار دادن چهره‌هایی از جمله شهید سلیمانی برای عبور از مشکلات در جامعه اسلامی نیاز به دو محور مهم و اساسی داریم، انسجام درونی کشور اعم از انسجام دولت مردان و نظام اسلامی در ارکان مختلف و همچنین انسجام فکری جامعه با محوریت توحید؛ نظام اسلامی بر همین اساس شکل گرفت و همه باید در یک مسیر برای رسیدن به مبدا هستی یعنی توحید تلاش کنیم.

وی ادامه داد: دومین موردی که به آن نیاز داریم انسجام ساختاری با محوریت توحید و انسجام گفتمانی با محوریت ولایت است. بر این مبنا دولت، مجلس، قوه قضائیه و دیگر نهادها همه باید با این دو محور تلاش کنند و اگر این دو محور وجود داشته باشد منیت‌ها کنار گذاشته می‌شود و اختلافاتی که می‌تواند مخرب باشد رنگ می‌بازد و اگر متاسفانه امروز بعضی از اختلافات را می‌بینیم یا با محوریت توحید نیست یا با محوریت ولایت نیست و اگر ما محوریت توحید را در جامعه نیاز داشته باشیم طبعا باید در ارتباط با ابعاد مختلف نظام اسلامی تلاش کنیم.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به اینکه پراکندگی کار در آموزش و پرورش به ویژه در شرایط کرونایی وجود دارد، از زحمات معلمان و آموزگاران، مدیران و مسئولان آموزش و پرورش در سطح استان و کشور تقدیر کرد و افزود: به واسطه کم‌کاری که در زمینه زیرساخت‌های فضای مجازی داشتیم، امروز مدارس ما با پراکندگی کاری مواجه هستند بعضی برای آموزش از طریق اپلیکیشن شاد وارد می‌شوند، بعضی از طریق واتس آپ وارد می‌شوند و بعضی حتی از طریق تلگرام وارد می‌شوند و چون نظارت تام و دقیقی وجود ندارد دانش آموزان، اولیا و حتی معلمان سردرگم هستند و این سردرگمی کاملا مشهود است و گاهی ما احساس می‌کنیم دانش‌آموزان که باید در مسیر توحید و گفتمان امامین انقلاب قدم بردارند، با افتادن در دامن برخی گروه‌های منحرف مجازی به مسیر غلط می روند و آموزش و پرورش باید این موضوع را برای اصلاح و تغییر روش‌های غلط مورد توجه قرار دهد.

وی ادامه داد: خواهش ما از مدیرکل محترم آموزش و پرورش این است که نظارت بیشتری بر این موضوعات داشته باشند و یقین داریم که هرگاه در هر مدرسه‌ای مدیر مومن، متدین و انقلابی وجود داشته باشد کل آن مدرسه در مسیر ارزش‌های انقلاب، ارزش‌های اسلامی و تشیع حرکت می‌کند و وای به حال آن مدرسه‌ای که از یک مدیر موفق، مومن و انقلابی برخوردار نباشد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد بیان کرد: خوشبختانه با همت و توجه مردم شیوع ویروس و بیماری کرونا کاهش پیدا کرده است ما هم چنان از مردم خواهش می‌کنیم این روند کاهشی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را با بسترسازی که وجود دارد مورد توجه قرار دهند. از سوی دیگر حال با همکاری خوب مردم وضعیت فوق قرمز استان تبدیل به نارنجی شده است و برخی از مشاغل مشغول به کار هستند لذا خواهشمندیم مسئولان مربوطه با توجه به برکاتی که برنامه‌های مذهبی دارد از جمله نمازهای جماعت تدبیری بیندیشند تا با دستورالعمل‌های بهداشتی نمازهای جماعت در مساجد با حداقل ظرفیت و رعایت همه موازین بهداشتی شروع شود و این مطالبه مومنانه مردم متدین استان یزد است و ما یقین داریم طبق گفته مسئولان استان که کمترین شیوع ویروس کرونا از مراکز دینی و مخصوصا برای مساجد است که بیشترین رعایت را در عرصه‌های بهداشتی دارند در این زمینه هم تدبیری داشته باشند و به فضل الهی از هفته آینده برنامه نمازهای جماعت نیز اجرایی شوند.

وی ادامه داد: معلمان و آموزگاران در جایگاهی قرار دارند که می‌توانند مسیر جامعه را برای ما ترسیم کنند، معلمان ما نور چشمان ما هستند و این نور چشمان را باید از لحاظ و ابعاد مختلف مورد توجه قرار داد. توجه به حق و حقوق معلمان به صورت عام و به ویژه معلمان حق التدریسی یک ضرورت است و در این رابطه نیز باید توجه لازم صورت گیرد.

مدرسی ادامه داد: لازم به ذکر است که در رابطه با بودجه انتظار از دولت همراهی و همگامی با مجلس هست هم چنان که انتظار همه ما از مجلس نیز تسهیل راه خودکفایی نظام اسلامی به وسیله دولت است از این رو نگاهمان در کشور باید به درون باشد و بودجه و ساختاری که در حال حاضر وجود دارد دارای نکات ضعف و ابهام فراوانی است . هم از دولت می‌خواهیم در زمینه حل مشکلات معیشتی مردم و ساختار بودجه توجه داشته و هم از مجلس و نمایندگان مردم می‌خواهیم با تدبیر و حفظ آرامش در جامعه نظام بودجه ریزی کشور را به سمت و سویی هدایت کنند که هم اقشار محروم یک مقدار توسعه کاری و اقتصادی پیدا کنند و هم ضمن تدوین واقع بینانه منابع ، تقسیم عادلانه در استان‌ها نیز صورت گیرد.

وی گفت: در پایان اظهار تاسف می‌کنیم از مصیبتی که در پرتو بارندگی‌های اخیر در شهر ابرکوه به وجود آمده است و  حل این مشکلات صرف بازدید مسئولان کفایت نمی‌کند و حتما باید با برنامه ریزی دقیق و سریع اعتباراتی گذاشته شود و مردم رفع مشکلات خود را به شکلی عیان مشاهده کنند.