پیوند اولیا و مربیان، یادآور مسئولیت سنگین تربیت فرزند است

پیوند اولیا و مربیان، یادآور مسئولیت سنگین تربیت فرزند است


امام جمعه حومه شرقی یزد مطرح کرد

پیوند اولیا و مربیان، یادآور مسئولیت سنگین تربیت فرزند است/فرهنگ بسیجی؛ جدایی از فتنه‌گران

امام جمعه حومه شرقی یزد با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: این هفته احساس مسئولیت بیشتر والدین در رابطه با تربیت فرزندان را یادآور می‌شود.

امام جمعه حومه شرقی یزد در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان با بیان اینکه این هفته احساس مسئولیت بیشتر والدین در رابطه با تربیت فرزندان را یادآور می‌شود، اظهار کرد: والدین مسئولیت سنگین تربیت فرزند را به عهده دارند که بخشی از این مسئولیت در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است با این وجود والدین نمی‌توانند به هیچ عنوان از خود سلب مسئولیت کنند.

آیت الله سید محمد کاظم مدرسی ادامه داد: تنها مسئولیت تهیه پوشاک و غذا و ... فرزندان به عهده والدین نیست بلکه وظایف بسیار بالاتر و برتر تربیت فرزند به عهده آن است که باید به بهانه هفته پیوند اولیا و مربیان ارتباط صمیمی‌تر با مربیان و معلمان برقرار شود و نارسایی‌ها و ضعف ‌ها مورد بررسی قرار گیرد و راهکارهایی برای تعلیم و تربیت فرزند ارائه شود.

وی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی بسیج استان در روز گذشته گفت: جامعه ما از دیدگاه امام(ره) زمانی می‌تواند در مسیر رشد وتعالی قرار گیرد که فرهنگ بسیجی که همان فرهنگ دین ‌مداری، احساس تکلیف و احیای ارزش‌های انقلاب و اسلام است بر آن حاکم شود.

آیت الله مدرسی با تأکید بر اینکه فرهنگ ایثار و دفاع از ارزش‌های اسلامی و تبعیت از ولایت فقیه باید در زمان حاضر احیا شود، ادامه داد: اینگونه نیست که عنوان فرهنگ بسیجی را به یدک بکشیم و نسبت به ارزش‌ها بی تفاوت باشیم بلکه همه مسئولان باید با آنچه امام(ره) به یادگار گذاشته و به تبیین آن پرداخته‌اند مأنوس باشند و احساس کنند که به مانند بسیجی دوران دفاع مقدس، یک بسیجی هستند که در مقابل دشمن کوتاه نمی‌آید، رشادت و ایثار خاصی از خود نشان می‌دهد و دنبال جاه و مال و مقام نیست.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ بسیجی که موجب افتخار هست در کشور ما باقی بماند، تصریح کرد: فرهنگ بسیجی فرهنگ مداهنه و سازش با هر کسی نیست بلکه فرهنگ  نفی و ترد دشمنان و کسانی است که در مقابل اساسی‌ترین رکن ارزشی انقلاب یعنی ولایت فقیه صف آرایی کردند که فتنه گران سال 88 از این دسته‌اند، فرهنگ بسیجی به این معنی است که همه مسئولان ما به تبعیت از مقام معظم رهبری باید از افرادی که ارزش‌ها را زیر سوال بردند و مردم را به کف خیابان‌ها کشاندند فاصله بگیرند.

امام جمعه حومه شرقی یزد در بخش دیگری از سخنان خود از همه عزادارن حسینی، هیئات مذهبی و همه دست اندرکاران به واسطه ترویج فرهنگ عاشورای حسینی تشکر و از دستگاه‌های امنیتی ، نیروی انتظامی، صدا و سیما که موجب شدند این عزاداری‌ها و سوگواری‌ها به زیبایی به تصویر کشیده شود، تقدیر کرد.