چرا صدای دشمن از برخی خودی‌ها شنیده می‌شود

چرا صدای دشمن از برخی خودی‌ها شنیده می‌شود


دشمن در صدد سوء استفاده از عزاداری‌های مردم است

آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه بخش مرکزی یزد، از بسیجیان یزدی برای حضور در رزمایش محمد رسول الله به عنوان نماد و نمودی از فرهنگ بسیجی که امام پایه گذار آن بود و در دوران چهل ساله انقلاب دفاع از کیان انقلاب را نموده است تشکر و قدردانی کرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه در آستانه سال تحصیلی جدید هستیم، افزود: کار خوبی که کمیته امداد به عنوان جشن عاطفه ها برای کمک به جوانان و نوجوانان که از لحاظ بنیه اقتصادی برای تحصیل در مدارس مشکل مالی دارند بسیار خوب است شایسته است.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های ماه محرم باید کمال استفاده را ببریم، اظهار کرد: به میزانی که این ظرفیت تاثیرگذار است دشمن هم در صدد ضربه زدن به این ظرفیت است. باید مراقب باشیم دشمن از ظرفیت عاشورایی ما استفاده نکند.

مدرسی تاکید کرد: باید به محتواهای مجالس، هیئت های عزاداری و روش های عزاداری توجه داشته و آفت ها و آسیب ها بشناسیم و از آنها اصله بگیریم.

وی اذعان کرد: امروز باید بدانیم یکی از ابزارهای دشمن روش غلط عزاداری است رسانه های بیگانه می خواهند نشان بدهند که عزاداری یعنی خودزنی و خونریزی خودی، چرا که می‌دانند با این روش می‌توانند مردم را دلزده کنند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در ادامه گفت: روش هایی که از مشی و مرام مرجعیت و بزرگان دین فاصله دارد راه باید از آنها دوری و فاصله بگیریم.

وی در بخش دیگری از خطبه ها نماز این هفته با بیان اینکه در ماهی که پشت سر گذاشتیم شاهد حرکت‌های ضد فرهنگی و مخالف با فرهنگ دینی خودمان هم در صحنه تئاتر و هم در صحنه هایی که به اسم یزد در خارج از کشور اجرا شد، بودیم، افزود: کسانی که مسئول هستند باید نظارت کنند. در استمرار برگزاری این نمایش ها نظارتی نیست ارشاد باید نظارت داشته باشد اگر افراد تخلف کردند باید آنها را محروم کند از این حرکت ضد فرهنگی که در استان انجام انجام دادند.

مدرسی با بیانی اینکه برخی به اسم هنر و فرهنگ یزد و با پول مردم و امضای مدیران یزدی، زن آواز خوانی را به کشوری بردند و او را واداشتن به آواز خوانی به اسم یزد و هنر یزد که آنها هم از نهاد های یزد مجوز داشتند ، گفت: نباید این حرکت‌ها مبتذل به اسم فرهنگ یزد انجام شود. چه کسانی باید باید پاسخگو باشند؟ این حرکت از طرف چه کسانی صورت گرفته است؟

وی ابراز کرد: فردی که می آید در استان یزد به اسم کار فرهنگی خانه های موسیقی تاسیس می‌کند و فرزندان معصوم را به این مکان ها مبتذل می برد و بعد از چند سال معلوم نیست چی چیزی تحویل جامعه می‌دهند به چه مجوزی چنین کارهایی را در یزد انجام می دهند؟ باید با آنها برخورد شود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه مقام معظم رهبری در جلسات اخیر خود فرمودند امروز دشمن در کنار جنگ اقتصادی با جنگ روانی و تبلیغاتی خود درصد معیوب کردن مردم و جامعه از اسلام و و نظام اسلامی است، اظهار کرد: دشمن نشان دهد آینده ایران تیره و تار است و اینکه جمهوری اسلامی به بن بست رسیده است و چاره ای جز تسلیم شدن در برابر خواسته های غرب ندارد و القا کند نظام اسلامی ناکارآمد است.

وی با بیان اینکه دشمنان می خواهند در جامعه آشوب و اغتشاش ایجاد کند و از طریق بزرگنمایی مشکلات به خواسته‌های خود برساند، افزود: آیا نماینده مجلس حق دارد علیه قانون اساسی و آنچه که ملت بر روی آن پافشاری دارند حرف بزند. چه کسی باید پاسخگو باشد؟ چه کسی باید آنها را کنترل کند؟ چرا صدای دشمن باید از خودی شنیده شود؟

مدرسی خاطر نشان کرد: نظام اسلامی در مقابل استکبار ایستاده و به اهداف خود دست پیدا کرده است. امروز جمهوری اسلامی ایران مستقل و آزاد هست و هر چقدر سختی کشید دستاوردهای فراوان به دست آورد از این به بعد هم اگر سختی ها را تحمل کنیم و مدبرانه و آگاهانه نسبت به سختی ها مدیریت داشته باشیم به دستاوردهایمان اضافه خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: تجمع علما و روحانیون یزد به عنوان دفاع از حقوق مردم بود، این اجتماع به معنای مقابله با دولت نبوده و فقط برای رساندن صدای محرومین و معیشت سخت مردم این جامه به گوش دولتمردان بود.