نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

یزد نیازمند استاندار بی حاشیه و دارای اشراف کامل بر استان است. ( خطبه‌های نماز جمعه ۱۴۰۰/۰۷/۰۲)

یزد نیازمند استاندار بی حاشیه و دارای اشراف کامل بر استان است. ( خطبه‌های نماز جمعه ۱۴۰۰/۰۷/۰۲)آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: از سوی مردم گلایه‌مندی هایی نسبت به حضور در عراق و مراسم اربعین از باب عرض ارادت به صاحت مقدس سیدالشهدا وجود دارد گرچه مردم برای حفظ سلامت و موضوعات بهداشتی تابع هستند و در این زمینه احساس مسئولیت می کنند اما در عین حال گله‌مندند.

ایشان با بیان اینکه جریان اربعین جریانی استثنایی است، افزود: اربعین بزرگترین و پر جمعیت ترین گردهمایی جهان است که تمام گردهمایی های دنیا را تحت الشعاع خود قرار داده و طولانی‌ترین و پرجمعیت ترین راهپیمایی تاریخ بشریت و بزرگترین مجلس عزاداری تاریخ بشر است.

مدرسی تصریح کرد: اربعین طولانی‌ترین خیمه خدمت رسانی در طول تاریخ است، از بصره تا کربلا از نجف تا کربلا از حله تا کربلا و بیشترین و بالاترین افراد دواطلب برای خدمت رایگان و پذیرایی با عزت از مهمانان و زوار را دارد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: اربعین بیشترین انفاق و خدمت رسانی به مردم را دارد همچنین کمترین حضور نیروهای دولتی و پلیسی در این گسترده‌ترین جمعیت و راهپیمایی را شاهد هستیم.

وی تاکید کرد: هرچه شرایط امنیتی بدتر شود، افراد با انگیزه تر و بیشتری در این مراسم حضور پیدا می کنند و این در حالی است که گفته می شود حدود ۶۰ درصد شرکت کنندگان را بانوان تشکیل می دهند ضمن اینکه بیشترین ملیت ها را در کنار یکدیگر در پیاده روی اربعین مشاهده می کنیم.

عضو شورای فرهنگ عمومی یادآور شد: اربعین پرسابقه ترین مراسم آئینی است که روز به روز پرشورتر و با شعورتر برگزار می شود و دارای پیام های سیاسی، عبادی، اجتماعی، ارزشی و انقلابی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازگشایی مدارس و آموزشگاه ها، یاد و خاطره حدود هزار شهید دانش آموز و ۱۲۴ معلم و فرهنگی شهید استان یزد را گرامی داشت و بیان کرد: در استان یزد ۲۶۲ هزار دانش آموز داریم و با کمبود نیروهای آموزشی، معلم و فضای آموزشی روبرو هستیم به ویژه در بخش مرکزی از جمله حسین آباد، خویدک، اکرمیه، اکرم آباد و …که در این شرایط فعلی بعید می دانم که بیش از ۵۰ درصد از اهدف آموزشی در سال قبل و بیش از ۲۰ درصد از اهداف پرورشی در سال گذشته محقق شده باشد و باید راه های جبران کاستی در آموزش و پرورش بنا به شرایط کرونایی و سایر موضوعات شناسایی و جبران شود.

مدرسی تاکید کرد: باید تدبیری اتخاذ شود تا دانش آموزان در چهار حلقه منزل، مدرسه، مسجد و بسیج قرار گرفته و این چهار حلقه را با هم داشته باشند که اگر چنین موضوعی صورت بگیرد ما بین ۸ تا ۱۰ میلیون نوجوان مومن، انقلابی و پای کار خواهیم داشت.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در مورد انتخاب استاندار نیز بیان کرد: یزد، استانداری نیاز دارد که نقاط ضعف و قوت فرهنگیف اقتصادی و اجتماعی استان را کاملاً بشناسند و هیچگونه حاشیه نداشته و متهم به ترجیح دادن منافع شخصی بر منافع اجتماعی نباشد.

وی افزود: جدیت و تلاش کاملاً از او مشاهده شده باشد، جوان، متعهد و مجرب باشد و این موضوع را با جدیت مدنظر قرار دهد که استان یزد جزو ۱۰ استان برتر مالیات دهنده است اما جز آخرین استان های دریافت کننده بودجه است همچنین اولین استان از جهت معادن و باب تنوع و دومین استان از جهت غنای معدنی است و با این همه سرمایه که از استان خارج می شود، این استان باید هنوز بخش هایی از آن مشکل‌دار باشد.Loading the player...
Loading the player...