13 آبان؛ روز اعلان جهاد با دشمن است

13 آبان؛ روز اعلان جهاد با دشمن است


امام جمعه حومه شرقی یزد در خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به تشریح حقوق  برادری و اخوت پرداختند.
ایشان در ادامه از ملامت مسخره کردن و تمسخر دیگران در آیات و روایات گفتند و به بیان منافات داشتن این رذیلت با ایمان و مصداق های اجتماعی آن پرداختند.
آیت الله مدرسی به گسترش انتشار مطالب بی پایه و اساس و تهمت به افراد در فضای مجازی اشاره کردند و فرمودند که این مطالب از دو حالت خارج نیست که یا واقعیت دارد ویا واقعیت ندارد که در صورت واقعیت داشتن اشاعه فحشاست و در غیر این صورت علاوه بر اشاعه فحشا ، تهمت و دروغ نیز هست و در هر دو صورت باید از آن اجتناب شود.
ایشان در خطبه دوم  با اشاره به وقایع روز 13 آبان در سال‌های 43، 57 و 58 و در پیش بودن روز ملی استکبار ستیزی اظهار کرد: تمام جنایاتی که دراین روز انجام شده به محوریت شیطان بزرگ  آمریکا بوده است و ابن روز منحصر به دانش آموزان نیست بلکه باید همه ملت ایران در این روز در عرصه حضور پید کنند و انزجار خود از استکبار را به جهانیان نشان دهند.
آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی با تأکید بر اینکه دشمنان از دشمنی با ما دست برنمی‌دارند و ما باید از انقلاب اسلامی پاسداری کنیم، افزود: طبق تأکیدات مقام معظم رهبری جهاد کبیر یکی از وظایف اساسی دولتمردان، مسئولان و همه آحاد مردم است و مردم باید از دولتمردان بخواهند که در میدان جهاد کبیر با دشمنان کوتاه نیایند همانگونه خود در این 37 سال در جهاد کبیر با دشمنان حضور داشتند که جلوه‌های آن را می‌توان در روز قدس، نمازهای جمعه  و جماعات، جریان 9 دی و ... مشاهده کرد.
وی با بیان اینکه مسئولان در رده‌های مختلف باید در زمینه جهاد کبیر با دشمن خود را تقویت کنندو مطالبات دشمن را شناسایی کنند، تصریح کرد: در آیات قرآن به روشنی اشاره کرده است که دشمنان و کفار می‌خواهند دست از دین و ایمان خود برداریم و راه دیگری را برای ما ترسیم می‌کنند و همچنین غافل شدن از تقویت قدرت دفاعی و نظامی نیز از دیگر خواسته‌های دشمن از ماست که باید نسبت به این موارد آگاهی داشته باشیم و از دشمن اطاعت نکنیم.
آیت‌الله مدرسی با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای و جریاناتی که در این بیش سه سال رخ داده است، گفت: باید واقع‌بینانه نگاه کرد که دشمن در این مدت چه کاری برای ما انجام داده و کدام باغ سبز را در اختیار ما قرار داده است و در حالی که برخی مسئولان این تعبیر را دارند که برجام در باغ را به سوی ما گشاده شده است هنوز کسی میوه این باغ را ندیده است و اگر در باغی هم به سوی ما باز شده دشمن نمی‌خواهد این باغ باز بماند.
وی با تأکید بر اینکه باید مقابل دشمن و خواسته‌های شیطان بزرگ ایستاد، خاطر نشان کرد: دشمن نمی‌خواهد دست بالاتری وجود داشته باشد و روز 13 آبان برای ما  روز اعلان رسمی جهاد کبیر با دشمن است که باید این جهاد برای همیشه تداوم داشته باشد.